BLUE BOSON -
BASENY, WELLNESS

Opatentowana metoda stosowana w urządzeniach oferowanych przez naszego członka - firmę WOLNA ENERGIA - modyfikuje strukturę molekularną wody lub innych mediów ciekłych i gazowych, Odbywa się to na trzech poziomach – fizycznym, chemicznym i energetycznym.

Istotą technologii jest osiągnięcie zmian energetycznych i siłowych w samej cząsteczce oraz pomiędzy cząsteczkami. Przebieg zmian jest dwufazowy.

Urządzenia są w pełni zautomatyzowane i nadają się do autonomicznej ciągłej pracy.

Patent: EP1941216 

Certyfikat UE: 141299091

Zdalne zamawianie
w kawiarni, restauracji.

Zgodnie z wytycznymi Polskiego Stowarzyszenia Kelnerów jednym ze sposobów na bezpieczną obsługę jest zdalne przyjmowanie zamówień. 

Inicjatywa BEZPOŚREDNIA REZERWACJA

Rezerwowanie usługi bezpośrednio na stronie Hotelu.

Schemat ataku typu "phising" przedstawiony w sposób nie-techniczny

ZAWIADOMIENIE:
W sprawie powtarzających się od początku grudnia ub. r. ataków cyber-przestępców na hotele, ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty.

Krzysztof D. Kowalski opublikowane 20 stycznia 2020 r.

Trwające od początku grudnia ub. r. ataki na hotele stanowią zagrożenie głównie na stanowisku recepcji, a podstawowym sposobem ataku jest wysłanie przez cyber-przestępcę maila z plikami Word, Excel lub PDF.

Taktyka ataku polega na przygotowaniu maila pod konkretnego Pracownika, z dbałością o słownictwo i pisownię. Poprawność i celowość maila ma zwiększać jego wiarygodność w oczach odbiorcy - "ofiaty ataku". 

W tym celu wykorzystywane są domeny i adresy email łudząco podobne do domen i adresów email nadawców, których zna osoba będąca celem ataku. 

Zaatakowany komputer uruchamia zdalny dostep do systemu informatycznego "ofiary ataku", a tym samym wystawia na niebezpieczeństwo utraty poufności danych osobowych m. in. z kart kredytowych i płatniczych oraz naruszenia integralności danych, np. przez zaszyfrowanie plików złośliwym oprogramowaniem. 

Dlatego przede wszystkim rekomendujemy aktualizować systemy operacyjne i aplikacje, jak tylko pojawi się zalecenie danego producenta. 

W praktyce należy również mieć: 

1) Zabezpieczenie sieci komputerowej Hotelu, tak jak potrzebne są zamki w drzwiach wejściowych

2) Aktualne kopie zapasowe danych osobowych, tak, jak się robi kopie ważnych dokumentów na ksero.

W tym celu rekomendujemy zastosować: 

1) Rozwiązania do budowy i ochrony sieci komputerowej marki ZYXEL

    https://www.zyxel.com/pl/pl/

2) Rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych firmy XOPERO

    https://xopero.com/pl/.

Dla tych, którzy powołają się na Polską Izbę Hotelarstwa są przygotowane przez obu Producentów ceny projektowe uwzględniające rabaty dla Polskiej Izby Hotelarstwa. 

Celem inicjatywy jest: 

1) Zminimalizowanie kosztów inwestycji w ochronę danych Gości przez wykorzystanie siły zakupowej członków oraz podmiotów spoza Izby w relacjach z Dostawcami produktów i usług dla branży HoReCa.

2) Propagowanie wiedzy nt. praktyk ochrony danych osobowych przetwarzanych w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach.

Jeśli potrzebne są szczegóły, to zapraszamy do kontaktu pod adresem:

biuro@polskaizbahotelarstwa.pl

krzysztof@koworg.com. 

Inicjatywa BEZPOŚREDNIA REZERWACJA

Rezerwowanie usługi bezpośrednio na stronie Hotelu.

Bezprzewodowe ładowanie w Hotelach

Sektor hotelarski stosuje rozwiązania do bezprzewodowego ładowania, aby poprawić wrażenia gości. Poniżej zostały opisane korzyści dla hotelu wynikające z inwestowania w inteligentne ładowanie indukcyjne.

BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE W HOTELACH

W ostatnich latach rola technologii w branży hotelarskiej wzrosła. Nadążanie za trendami technologicznymi jest niezbędne dla osób z branży hotelarskiej, ponieważ sama branża stała się niezwykle konkurencyjna. Każdego dnia powstają i wprowadzane są nowe rozwiązania, a technologia hotelowa, która jeszcze kilka lat temu wydawała się niezwykle futurystyczna, teraz stanowi nieodłączną część oferty hotelu, ośrodka lub centrum konferencyjnego.

Od obsługi gości przez marketing, do sprzedaży - inteligentna technologia hotelowa oferuje możliwości oszczędności kosztów i zwiększenia przychodów. Pozwala także właścicielom hoteli osiągnąć nowy poziom rentowności. Ci, którzy się nie przystosują, mogą szybko zostać pozostawieni w tyle przez hotele i firmy turystyczne, które wprowadziły nowe rozwiązania i pomysły.

Oczywiste jest, że żyjemy w świecie mobilnym, a urządzenia mobilne dominują w podróży.

Jednym z głównych wyzwań (i możliwości), przed którymi stoją hotelarze w 2019 r. i w następnych latach, jest inwestowanie w technologie mobilne i marketing cyfrowy.

WARUNEK KONIECZNY: ENERGIA ELEKTRYCZNA

Aby zaspokoić potrzeby Gościa hotelowego, który zawsze jest on-line, należy w pierwszej kolejności zapewnić bezpieczne i wygodne sposoby na ładowanie urządzeń mobilnych.

Porty USB są dość delikatne, są narażone na intensywne użytkowanie, nie można ich zainstalować wszędzie ze względu na przepisy bezpieczeństwa i nadal wymagają od użytkowników dostarczenia własnego kabla. Inne rozwiązania, takie jak szafki do ładowania lub przenośne akumulatory, okazały się bardzo niepraktyczne dla Gości. Szafki zmuszają klientów do pozostawienia telefonu na czas niezbędny do naładowania baterii, podczas gdy power banki wymagają dodatkowej obsługi, tj. upewnienia się, że zostaną zwrócone i w pełni naładowane, zanim kolejny klient zechce z nich skorzystać.

Qi to standard bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych i szybko staje się jednym z najgorętszych trendów w branży hotelarskiej w 2019 roku. Podobnie jak Wi-Fi, Qi jest teraz uniwersalnym standardem zapewnianym przez większość producentów urządzeń mobilnych, w tym Apple, Samsung, Huawei, LG, Google, Nokia, Motorola i więcej (zapoznaj się z naszym przewodnikiem zgodności, aby dowiedzieć się, które modele smartfonów oferują ładowanie bezprzewodowe).

Ponadto producenci smartfonów zaczęli również integrować technologię z akcesoriami, takimi jak najnowszy Galaxy Watch Active i Galaxy Buds od Samsunga lub AirPods drugiej generacji od Apple.

Właściciele tych urządzeń mogą umieścić urządzenie zasilane w standardzie Qi na bezprzewodowej ładowarce, aby naładować baterię, bez konieczności podłączania kabla lub używania adaptera.

BEZPRZEWODOWE ŁADOWARKI W HOTELACH

Aircharge jest liderem w dostarczaniu bezprzewodowego ładowania dla sektora hotelarskiego.

Przy średnim miesięcznym użyciu każdej bezprzewodowej ładowarki ponad 1000 razy, w sieci składającej się z ponad 5000 lokalizacji w 55 krajach, Aircharge zapewnienia najwyższe standardy jakości bezprzewodowego ładowania w miejscach publicznych. Bezprzewodowe ładowarki Aircharge są specjalnie produkowane z jakościowycyh, są odporne na wodę i kurz. Ładowarki Aircharge zawierają dodatkowe funkcje, w tym czujnik ogrzewania termicznego, „wykrywanie ciał obcych” i bezpieczeństwo informacji, aby zapewnić bezprzewodowe ładowanie w hotelu, ośrodku wypoczynkowym lub centrum konferencyjnym, 24/7.

Dzięki integracji z powierzchnią, na powierzchni lub pod powierzchnią bezprzewodowe ładowarki Aircharge można łatwo zainstalować w pokojach, salonie, holu, barze, restauracji, salach konferencyjnych, oferując nieocenioną usługę zarówno dla gości prywatnych, jak i biznesowych. 

INTERNET RZECZY I ZBIERANIE DANYCH

Oprócz ładowania, dołączenie do bezprzewodowej ładowarki, takich technologii jak kod QR i NFC, umożliwia użytkownikom korzystanie z dodatkowych usług bezpośrednio na ich telefonach komórkowych, jak np., zamawianie z menu oraz dostęp do najnowszych informacji, ofert i promocji.

Dzięki zbieraniu anonimowych danych hotele mogą również mieć w czasie rzeczywistym wgląd do statystyk użytkowania, co umożliwia mapowanie ruchu i czasu przebywania oraz monitorowanie wykorzystania przestrzeni. 

POKÓJ HOTELOWY PRZYSZŁOŚCI

Instalacja bezprzewodowych ładowarek w nocnych stolikach, biurkach, a nawet w łazience (nawet szczoteczki do zębów i trymery są kompatybilne), oznacza pokój całkowicie wolny od plątaniny kabli, w którym goście nie muszą szukać dostępnych gniazdek elektrycznych, odłączać innych urządzeń.

Luksusowa sieć hoteli Peninsula Hotel w każdym pokoju zapewnia bezprzewodowe ładowanie Aircharge w standardzie, w szafce nocnej.

LOBBY HOTELOWE JAKO STREFA BEZPRZEWODOWEGO ŁADOWANIA

Najlepsze lobby / recepcje to te, które zaspokajają potrzeby Gości, zapewniając im nie tylko standardowe usługi, ale także usługi, których potrzebują.

W dzisiejszych czasach lobby to nie tylko miejsce do przejścia, ale raczej miejsce spotkań rodziny i przyjaciół, spotkań biznesowych oraz miejsce, gdzie mogą usiąść i pracować profesjonaliści i freelancerzy. Oferowanie ładowarek Aircharge może przekształcić lobby w przestrzeń, dając Gościom hotelowym i odwiedzającym powód nie tylko do odwiedzenia, ale także do zwiększenia czasu spędzonego w tym miejscu, a tym samym zwiększania wartości rachunku, co ma pozytywny wpływ na przychody. 

Marki takie jak Novotel, Ibis, Hilton i Nordic Choice Hotel oferują bezprzewodowe ładowanie Aircharge we współdzielonych stołach i ladach w recepcji, osiągając średnio ponad 3000 interakcji miesięcznie na ładowarkę, przy średnim czasie przebywania powyżej 15 minut.

BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE W BARZE LUB RESTAURACJI

Przyciągnij gości do baru lub restauracji, umieszczając bezprzewodowe ładowarki Aircharge bezpośrednio przy ladzie lub przy stołach jadalnych.

Aplikacja Aircharge ma ponad milion pobrań na urządzenia z systemem iOS i Android. Dzięki umieszczeniu Twojej lokalizacji w aplikacji do odnajdywania miejsc z bezprzewodowym ładowaniem, zwiększysz odwiedziny i wygenerujesz dodatkowe przychody od klientów szukających urządzeń do ładowania swoich urządzeń.

Marki, takie jak Marriott, Yas Hotel i Premier Inn, mają bezprzewodowe ładowarki Aircharge zainstalowane bezpośrednio w barze dla klientów, którzy chcą naładować swój telefon przy drinku.

PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE I MARKETING NA BAZIE BEZPRZEWODOWYCH ŁADOWAREK

Programy lojalnościowe i inicjatywy marketingowe są podstawą każdej oferty sieci hoteli, aby stworzyć więź Klienta z marką.

Integracja kodu QR w bezprzewodowej ładowarce pozwala Gościom hotelowym korzystać z dodatkowych usług, a hotelarzom umożliwia wysyłanie powiadomień bezpośrednio na telefony komórkowe Gości. 

Hotele takie jak Yas Marina w Abu Zabi, część grupy Marriott, z powodzeniem wykorzystują tę technologię do promowania aplikacji Marriott Bonvoy ™ Rewards. 

SALE KONFERENCYJNE JAKO STREFY BEZPRZEWODOWEGO ŁADOWANIA

Coraz więcej firm jest zorientowanych na technologie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego sale konferencyjne i centra konferencyjne muszą zapewniać korzystającym z nich Pracownikom sprzęt i zasoby potrzebne do wykonania ich zadań, w tym wygodny dostęp do zasilania przy biurkach, stołach konferencyjnych i konferencyjnych.

PODSUMOWANIE

Aircharge współpracuje z największymi markami w branży hotelarskiej, w tym z markami AccorHotels, takimi jak Novotel i Ibis, Hyatt, Hilton, Marriott, The Peninsula, Aloft, Yas, Nordic Choice i wiele innych. 

Aby znaleźć wszystkie hotele oferujące bezprzewodowe ładowanie Aircharge, wystarczy pobrać aplikację Aircharge.

Energia słoneczna to pewne źródło odnawialnej energii.

"Wolna Energia Sp z o.o." jest firmą działającą w branży zajmującej się poprawą efektywności energetycznej w obiektach obsługiwanych Klientów przez proponowanie wdrożenia energooszczędnych projektów z oferty produktowej WOLNEJ ENERGII Sp. z o.o. tj.:

1. Instalacje Fotowoltaiki PV do produkcji energii elektrycznej.

2. Systemu Usługi Zarządzania Energią – SUZE.

3. Modernizacji oświetlenia przy zastosowaniu źródeł i opraw LED.

4. Wdrożenia instalacji BLUE BOSON do oczyszczenia i uzdatnienia wody przemysłowej i komunalnej.

5. Uruchomienia stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Celem zastosowań wymienionych Projektów jest zmniejszenie kosztów utrzymania, polepszenie zarządzania zużyciem energii elektrycznej, poprawa ekologiczna naszego środowiska lokalnego i globalnego.

Inicjatywa BEZPOŚREDNIA REZERWACJA

Rezerwowanie usługi bezpośrednio na stronie Hotelu.

SIEĆ KOMPUTEROWA ZGODNA Z RODO

Goście hotelowi są coraz bardziej wymagający. Pragną niezawodnej, bezproblemowej sieci Wi-Fi. Jednak zarówno liczba urządzeń, jak i intensywność ich wykorzystywania wyraźnie wzrasta, a wraz z nią problemy z łącznością i bezpieczeństwem. Polska Izba Hotelarstwa we współpracy z Partnerami Techonologicznymi może pomóc w dostarczaniu zaprojektowanych rozwiązań w zakresie komunikacji sieciowej, jakich oczekują Goście.

BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH

9 na 10 osób doświadczyło wyładowania baterii w telefonie, a co raz więcej usług on-line zależy od urządzenia mobilnego, np. aplikacje mobilne dla Gości hotelowych. Dlatego proponujemy przystąpić do sieci ponad 5000 miejsc na świecie udostępniających swoim Gościom  i Klientom bezprzewodowe ładowanie. 

W kawiarni, restauracji bezprzewodowe ładowanie to minimum 10 Klientów dziennie, którzy zwiększają przychód lokalu.

PARTNERZY TECHNOLOGICZNI 
I
MERYTORYCZNI 
POLSKIEJ IZBY HOTELARSTWA

Inicjatywa BEZPOŚREDNIA REZERWACJA

Rezerwowanie usługi bezpośrednio na stronie Hotelu.