free html site templates

Wielki jubileusz Honorowego Obywatela Mogilna

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Mogilno wraz z licznymi gośćmi spoza powiatu przeżyło w sobotę 12 stycznia wyjątkowy dzień. To, co towarzyszyło jubileuszowi 60-lecia pracy dziennikarsko-literackiej Stanisława Kaszyńskiego - Honorowego Obywatela Miasta Mogilno, pozostanie w pamięci nie tylko zgromadzonych gości

Wielki jubileusz Honorowego Obywatela Mogilna

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Mogilno wraz z licznymi gośćmi spoza powiatu przeżyło

w sobotę 12 stycznia wyjątkowy dzień. To, co towarzyszyło jubileuszowi 60-lecia pracy dziennikarsko-literackiej Stanisława Kaszyńskiego- Honorowego Obywatela Miasta Mogilno, pozostanie w pamięci nie tylko zgromadzonych gości. Jego debiutem prasowym był noworoczny wywiad z kilkoma mieszkańcami tego miasta, opublikowany w "Gazecie Pomorskiej" na początku stycznia 1959 r.

Bardzo ważną częścią jubileuszu okazała się ciekawa wystawa jego dorobku twórczego, zorganizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej, uroczyście otwarta przez dyr. MBP Marię Kotlińską, burmistrza Leszka Duszyńskiego i szanownego jubilata. Utrwalili ją reporterzy bydgoskiej TVP 3, Radia Pomorza i Kujaw oraz uczestnicy ogólnopolskiej sesji dziennikarskiej, którzy kilka godzin wcześniej wraz z jubilatem i jego przyjaciółmi gościli w Firmie Sanplast, a potem na uroczystym obiedzie u posła dr. Eugeniusza Kłopotka w Kołudzie. 

Tuż po jubileuszu dr Tadeusz Skoczek – dyr. Muzeum Niepodległości w Warszawie zaproponował przeniesienie wystawy do stolicy i połączenie jej z imprezą promującą Mogilno i ziemię mogileńską. Po jej zwiedzeniu ponad 170 gości podziwiało w restauracji BOSS część artystyczno-towarzyską, wyreżyserowaną i z wielkim kunsztem prowadzoną przez Bogusława Sobczuka-aktora filmowego i telewizyjnego, uznanego eksperta sztuki estradowej, jurora ogólnopolskich konkursów i festiwali, ożenionego z byłą mieszkanką Padniewa, o czym artysta ze wzruszeniem wspomniał podczas uroczystości. Równie udany był recital bydgoszczanki Aleksandry Kwiatkowskiej, jednej z najzdolniejszych interpretatorek piosenki literackiej młodego pokolenia. Jubilata obdarzono wyrazami uznania, sympatii i życzeniami dalszej pomyślności, mnóstwem kwiatów i symbolicznymi upominkami. Otrzymał też wiele serdecznych adresów. Nadesłali je m. in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki, prezydent Aleksander Kwaśniewski, prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, poseł Eugeniusz Kłopotek, b. prezydent Włocławka płk dr inż. Ryszarad Chodynicki i red. naczelny "Gazety Pomorskiej" Wojciech Potocki. Natomiast wicemarszałek Dariusz Kurzawa wręczył mu Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a dyr. Tadeusz Skoczek – Medal 25-lecia Muzeum Niepodległości w Warszawie. Poza wymienionymi głos w części oficjalnej przyjacielskiego spotkania zabrali: burmistrz Leszek Duszyński i przewodniczący RM Paweł Molenda, wicestarosta Marian Mikołajczak i przewodniczący RP Robert Musidłowski, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, b. prezydent Gniezna Jacek Kowalski , burmistrza Strzelna Dariusz Chudziński i Trzemeszna Krzysztof Dereziński, sekretarz starostwa w Wągrowcu Radosław Kubisz oraz wójtowie: Dąbrowy- Marcin Barczykowski i Jezior Wielkich- Dariusz Ciesielczyk. Równie miła była wypowiedź Teresy Kujawy – prezesa MTK i red. Barbary Cieślak z Bydgoszczy, zaś anegdotycznymi wspomnieniami zaimponowali krakowscy przyjaciele jubilata: Stanisław Dziedzic, Ferdynand Nawratil i Andrzej Czapliński, a także rypinianin Piotr Pawłowski. Za wydarzenie dnia zgodnie uznano przyjazd do Mogilna oficjalnej delegacji ambasady Koreańskiej Republiki Ludowo- Demokratycznej, co było związane z jej pomocą w ustaleniu losów dwu koreańskich studentów, których wizyta w lipcu 1959 r. w Mogilnie była tematem niedawnej publikacji jubilata w "Gazecie Pomorskiej". Mówił o tym I sekretarz ambasady KRLD Kwon Ju Hyok, a jego wystąpienie- ku zaskoczeniu wszystkich- tłumaczył autor artykułu. 

                                                         * * *

Profesjonalne przygotowanie tego spotkania nie byłoby możliwe bez życzliwej pomocy wielu osób. Bezinteresownie udzielili jej m.in.: Teresa Kujawa, Maria Kotlińska z zespołem MBP, Jan Szymański i Marek Bieganowski. Na szczególne uznanie zasłużył Marcin Zieliński, który perfekcyjnie zaprojektował podziwiane zaproszenia, a także Marzena Gospodarek- menedżer restauracji BOSS i jej zespół za elegancką dekorację sali, wyrafinowane dania i sprawną obsługę siedmiogodzinnej uroczystości. Jej finansowymi dobrodziejami byli: Janusz Kaszyński (CTW Klimawent Gdynia), dr Marc Kaszynski (Lille, Francja) oraz Małgorzata i Wacław Bukowscy (Insur Invest Mogilno).

Autor: Małgorzata Fimiak

Fot.: Marcin Zieliński                                                              

KONFERENCJA:
"Zastosowanie nowoczesnych technologii w obiektach hotelowych i gastronomicznych"

Polski Instytut Rozwoju Biznesu chciałby serdecznie zaprosić na konferencję, która będzie odbędzie się 26 marca br.
Naszą grupą docelową są właściciele hoteli oraz dyrektorzy hoteli, dyrektorzy czy też managerowie do spraw marketingu, osoby zarządzające obiektami gastronomicznymi,biznesowymi oraz typu leisure. Do zobaczenia !
Wstęp dla wyżej wymienionych osób bezpłatny.

O KONFERENCJI

Trudno byłoby egzystować dzisiaj bez komputerów czy innych urządzeń elektronicznych. Ludzi zastępują roboty a niektórzy nie wyobrażają sobie życia codziennego bez korzystania z telefonów komórkowych. Nowoczesne technologie zaczęły egzystować też w branży restauratorskiej czy też gastronomicznej. Elektroniczna odprawa czy też check-in w hotelu nie jest już niczym dziwnym. Branża ta rozwija się bardzo prężnie i z dnia na dzień otwierają się nowe hotele oraz restauracje, próbując prześcignać się we wdrażaniu nowych zastosowań.

Wzwiązku z tym: 

Polski Instytut Rozwoju Biznesu chciałby serdecznie zaprosić na konferencję

"Zastosowanie nowoczesnych technologii w obiektach hotelowych i gastronomicznych" 

Konferencja odbędzie się 26 marca 2019 roku w Warszawie.

link do wydarzenia: http://pirbinstytut.pl/index.php/zastosowanie-nowoczesnych-technologii-w-obiektach-hotelowych-i-gastronomicznych

Podczas konferencji "Zastosowanie nowoczesnych technologii w obiektach hotelowych i gastronomicznych"będą poruszane zagadnienia tematyczne, takie jak:

• Dane osobowe w hotelach i pensjonatach a RODO

• Bezpieczne i płynne funkcjonowanie obiektu

• Systemy teleinformatyczne i automatyka budynku odpowiedzialne za monitorowanie i optymalizacje działań (zasilanie awaryjne, system przeciwpożarowy, system alarmowy i monitoring, system kontroli dostępu, ogrzewanie i klimatyzacja, oświetlenie)

• Zintegrowane systemy do zarządzania wieloma obiektami

• Ochrona informacji i zasobów

• Architektura, wyposażenie i planowanie przestrzeni

• Rozwiązania zwiększające komfort i nowoczesność obiektów

• Technologie mobilne

• Check-in kioski

• Aplikacje rezerwacyjne

• Social media w branży hotelarskiej

• Strony internetowe budowane w technologii RWD

• Szerokopasmowy dostęp do sieci

• Beacony w hotelach

Naszą grupą docelową są właściciele hoteli oraz dyrektorzy hoteli, dyrektorzy czy też managerowie do spraw marketingu, osoby zarządzające obiektami gastronomicznymi,biznesowymi oraz typu leisure. Do zobaczenia !

Wstęp dla wyżej wymienionych osób bezpłatny.


Kontakt z organizatorem:

Klaudia Moćko

tel. +48/531 643 428

e-mail: klaudia.mocko@pirbinstytut.pl

XXV Targi Turystyczne ,,Na Styku Kultur”

Już 22-24 marca 2019 roku zapraszamy na XXV jubileuszowe targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”, które są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce. 

Już 22-24 marca 2019 roku zapraszamy na XXV jubileuszowe targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”, które są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym

w Polsce.

Od 25 lat Targi „Na Styku Kultur” specjalizują się w promocji zarówno polskiego, jak

i zagranicznego rynku globtroterskiego. Ich tradycja tworzy miejsce i klimat do zaprezentowania ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów, biura turystyczne, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty oraz ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, obiekty SPA, porty i przystanie. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury

i Sportu.

Targi „Na Styku Kultur” są cenione ze względu na wspaniałą atmosferę i ogromną popularność wśród zwiedzających. Są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata, a co za tym idzie, obowiązkowym wydarzeniem dla osób, które uwielbiają wyprawy i przygody. Targi Regiony Turystyczne

to popularyzacja idei „styku kultur”, oznaczającej poznawanie świata, ludzi, odmiennych kultur i obyczajów. Genezą powstania wydarzenia jest niezwykłe połączenie w jednym mieście – w Łodzi – wielu kultur i ich wzajemne przenikanie. Do prezentacji dorobku kulturowego, walorów turystycznych i specyfiki regionalnej zapraszani są przedstawicie państw, miast, regionów i organizacji turystycznych. Wystawcy, którzy uczestniczą

w targach, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich indywidualnym turystom.

Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic Polska zapraszają na inspirujący projekt podróżniczy. W dniach 22-24 marca w Łodzi podczas jubileuszowych XXV Targów Regiony Turystyczne ,,Na Styku Kultur” odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona Festiwalu Podróżników National Geographic. Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami.

Tegoroczna edycja targów zbiegła się w czasie ze 100 leciem Województwa Łódzkiego, które stało się województwem partnerskim targów. To właśnie podczas wydarzenia będziemy świętować nasze wyjątkowe jubileusze. Dla wielbicieli wschodu oraz jeszcze nie odkrytych pereł turystycznych atrakcją będzie szeroka oferta kraju partnerskiego XXV edycji Targów, a mianowicie Ukrainy. Skład partnerów tegorocznej edycji uzupełni miasto partnerskie Giżycko, które szeroką ofertą turystyki wypoczynkowej, agroturystycznej oraz wodnej wraz z atrakcjami miasta będzie unikatową możliwością poznania ,,perły” Mazur.

Na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji, ofert specjalnych dla dzieci jak i młodzieży oraz studentów. Interesująco zapowiadać się będą prelekcje podróżników, wykłady i wiele innych atrakcji poświęconych turystyce, podróżom i fascynującym destynacjom turystycznym. Harmonogram Targów uzupełni bogaty program konferencji i warsztatów dla branży hotelarskiej, turystycznej i touroperatorów. Na odwiedzających będą czekać również konkursy z nagrodami, gry targowe oraz specjalne promocje.

Więcej szczegółów wkrótce na stronie www.nastykukultur.pl.

Trzydziestolatka z marką

Przygotowująca się do przyszłorocznego jubileuszu 30-lecia działalności multiagencja ubezpieczeniowa Insur Invest z Mogilna zaprosiła ponad dwudziestu dziennikarzy na weekendowe spotkanie w Pątnowie k. Konina.

Z nami masz wybór

Multiagencja ubezpieczeniowa Insur Invest, chlubiąca się dziś znakomitą marką, działa od 1990 r. To niewątpliwie wielce zasłużone dzieło Małgorzaty Bukowskiej jako prezesa i jej męża Wacława, uznanego w kraju brokera i specjalisty w zakresie zarządzania kryzysem jako prokurenta. Dzięki wieloletniej, solidnej działalności i systematycznie wzbogacanemu doświadczeniu Insur Invest stał się w kraju cenioną firmą franczyzową, patronującą ponad dwustu placówkom w różnych regionach Polski. Jako jedna z pierwszych firm doradztwa ubezpieczeniowego w kraju stara się zapewnić swoim klientom maksymalnie szeroką ofertę produktów i kompleksową obsługę. Konsekwentnie wcielając w życie hasło przewodnie „Z nami masz wybór” przedstawia ofertę prawie 40 towarzystw ubezpieczeniowych . Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, stale doskonalonym kwalifikacjom i systematycznemu monitoringowi polskiego rynku ubezpieczeń firmowi specjaliści gwarantują produkty sprawdzonych i wiarygodnych zakładów ubezpieczeniowych. Insur Invest gwarantuje także możliwość szybkiego porównania produktów i znalezienia najkorzystniejszej oferty dla klienta (porównywarka OC/AC ). Co roku najlepsi przedstawiciele placówek partnerskich uczestniczą w ciekawych imprezach integracyjnych, służących profesjonalnej analizie rocznych dokonań, ukazaniu głównych tendencji rozwojowych, a także uhonorowaniu szczególnych osiągnięć. Tegoroczne takie spotkanie odbyło się w Polanicy Zdroju. Partnerskie placówki Insur Invest działają m.in. w: Ciechocinku, Gdańsku, Gnieźnie, Gorzowie Wlkp., Jarocinie, Jędrzejowie, Kaliszu, Kępnie, Kostrzynie nad Odrą, Krośnie, Lesznie, Łodzi, Międzychodzie i Nowym Sączu, a także w Ostrowie Wlkp., Skierniewicach, Słupsku, Sosnowcu, Szczecinie, Świdnicy, Toruniu, Wałbrzychu, Wieluniu, Zielonej Górze i Żyrardowie. Wkrótce w Mogilnie rozpocznie się budowa nowoczesnej siedziby tej firmy.

Rodzina i jej pasje 

Jako wieloletni klient zaprzyjaźniony z mogileńską firmą odnoszę uzasadnione wrażenie, iż wyjątkowa troska ich właścicieli o najbliższą rodzinę ma swoje bardzo wyraźne odniesienie również w atmosferze panującej w jej siedzibie przy ul. Piłsudskiego 4 w Mogilnie (www.insur.com.pl). Potwierdzają to wieloletni czołowi pracownicy Insur Invest Dawid Kluczyński i Remigiusz Szczechowicz.

Państwo Bukowscy chlubią się czterema uroczymi córkami. Daria jest studentką IV roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Na tej samej uczelni, ale na Wydziale Ekonomicznym w Sopocie, również na IV roku jej siostra Izabela studiuje handel zagraniczny. Martyna, absolwentka UMK w Toruniu i warszawskiej SGH, jako projekt-menager specjalizuje się w zarządzaniu projektami. Zaś najstarsza z nich Natalia, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego po doktoracie z nauk prawnych, pracuje na Wybrzeżu jako wzięty adwokat. Wzorem bardzo aktywnych zawodowo rodziców cała rodzina imponuje perfekcyjną umiejętnością godzenia codziennych obowiązków z udanym życiem rodzinnym i osobistym. Córki nie tylko świetnie radziły sobie lub radzą z nauką na studiach, ale też w godny uznania sposób podejmują różne obowiązki domowe, w tym również kuchenne. Wszystkie też w pełni podzielają pozazawodowe pasje swoich rodziców. A te są bardzo różnorodne, no i bardzo atrakcyjne. W wolnych chwilach Wacław Bukowski jako stajenny zajmuje się swoimi końmi, zaś młodsze córki prowadzą szkołę jazdy konnej Easy Rider. Wspólnie z żoną Małgorzatą uwielbia także żeglarstwo, jako że jest kwalifikowanym sternikiem morskim.

Pasją obojga są ponadto starannie wybierane podróże po świecie. Sportowy dorobek Wacława Bukowskiego to również patent pilota szybowcowego, zdobyty przed laty w Aeroklubie Bydgoskim oraz dokonania alpinistyczne, potwierdzone m. in. udanym wejściem wraz z córkami Natalią i Martyną na Mount Blanc w 2003 r.

Jeśli wasze pragnienia koncentrują się na poszukiwaniu ludzi skromnych, pracowitych, pogodnych, wrażliwych i bezinteresownie życzliwych, to takich można dostrzec w Małgorzacie i Wacławie Bukowskich.  

Bogactwo atrakcji

Dziennikarskie spotkanie przygotowane w Pątnowie przez Insur Invest tylko w skromnej części poświęcone było sprawom firmy. Ta bardzo udanie zadbała o ciekawe wypełnienie czerwcowego weekendu. Zgodnie potwierdzają to dziennikarze, którzy zebrali się w atrakcyjnym ośrodku GLASPO nad Jeziorem Ślesińskim. Ponad dwudziestu redaktorów przyjechało tu m. in. z Bydgoszczy, Krakowa, Płocka, Ciechanowa, Szczytna, Miechowa, Rypina, Radziejowa, Zabłudowa, Michałowa, Solca Kuj. I Mogilna. Tym razem organizatorów i dziennikarzy odwiedzili m.in. starosta mogileński Tomasz Barczak, burmistrz Mogilna Leszek Duszyński i jego zastępca Jarosław Ciesielski., a także goście z Paryża- Halina i Wiktor Ciesielski. Równie serdecznie przyjęto Arletę Górnik-prezesa Glaspo Motors oraz Piotra Opasa – prezesa firmy GLASPO. W sobotnie przedpołudnie dziennikarze skorzystali z ciekawej wycieczki do klasztoru paulinów w Brdowie oraz krótkiej wizyty w sanktuarium w Licheniu. Wczesne popołudnie wypełniono świętowaniem 50-lecia pracy dziennikarskiej red. Kazimierza Olchawy, byłego dziennikarza „Gazety Krakowskiej”, a obecnie wydawcy i redaktora naczelnego miesięcznika „Gazeta Miechowska”. Uzupełniono je ekspozycją archiwalnych egzemplarzy gazet, książek autorstwa jubilata oraz różnych dowodów uznania jego dorobku. Potem brać dziennikarska wraz z organizatorami i gośćmi emocjonowała się plenerowym konkursom „rzut podkową” o puchary i dyplomy Piotra Opasa- prezesa GLASPO. Zdecydowanym zwycięzcą konkursu został Roman Jakubek, były długoletni menadżer Ośrodka GLASPO w Pątnowie. Podobne emocje towarzyszyły konkursowi literackiemu na krótki tekst, slogan, hasło reklamowe, odnoszące się do Insur Invest. Większość prezentowanych tekstów wzbudziła zasłużone uznanie, a autorzy pięciu najciekawszych otrzymali pamiątkowe statuetki , które wręczyła Teresa Kujawa- przewodnicząca jury. Wręczono także cenne upominki, ufundowane m. in. przez posła Eugeniusza Kłopotka i starostę wągrowieckiego Tomasza Krańca. Jako pierwszy odczytano dwuwiersz marketingowy krakowskiego autora: „Twoją najlepszą intencją-Mariaż z multiagencją „. Zasłużone uznanie wywołał również bardzo dowcipny tekst red. Piotra Pawłowskiego z Rypina, podobnie jak i kilka innych. Wielce miłą pamiątką z pątnowskiego spotkania dla Małgorzaty i Wacława Bukowskich okazał specjalny adres z zastawem dziennikarskich autografów. Podobne otrzymali prezes Piotr Opas i red. Kazimierz Olchawa.

Autor: Stanisław KaszyńskiGALERIA ZDJĘĆ WYBRANYCH HOTELI