Piszą o nas...

Prezentujemy wybrane aktywności społeczne Zarządu oraz osób zrzeszonych w PIH,
które znalazły oddźwięk w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

Polski Ład. Małe firmy zaczną padać.

"Prezes Łuczyński, (...) przypomina posłance Żukowskiej, że dostaje wynagrodzenie w Sejmie z podatków m.in. tych małych firm (...). I to zadaniem posłów oraz rządu jest stworzenie takich warunków gospodarczych, by nie było biedafirm i biedapodatków w Polsce."

Limity gości w knajpach i hotelach.

Potrzebujemy rozwiązań doraźnych, już teraz – mówi prezes Polskiej Izby Hotelarzy Marek Łuczyński i dodaje, że pomysł "30 proc. obłożenia za 30 proc. danin dla państwa" jest uczciwą propozycją dla rządu.

Zmiany w Polskiej Izbie Hotelarzy. Paweł Pyra dołączył do zarządu

Paweł Pyra, doświadczony szef kuchni, dołączył do zarządu Polskiej Izbie Hotelarzy. Taka decyzja zapadła podczas Walnego Zgromadzenia Członków PIH, które odbyło się 30 września br. w Krynicy-Zdrój w hotelu Prezydent Medical SPA & Wellness.

Hotelarze już nie zamkną hoteli. Zamienią je w placówki lecznicze

Sezon turystyczny w pełni, ale hotelarze już szykują się na nadejście kolejnej fali COVID-19.
Tym razem nie będą jednak siedzieć z założonymi rękami i nie zamkną hoteli. Mówią w rozmowie z money.pl, że nie stać ich na to. Dlatego albo będą przyjmować gości, albo (...)

Prezes PIH dla Forbes nt. sytuacji branży na jesieni

Polskie hotele muszą przestawić się na inne tory. Teraz częściej niż kiedyś zaglądają do nich rodziny z dziećmi – przed pandemią gościły seniorów, zwłaszcza zza zachodniej granicy. Skróciły się też pobyty gości do dwóch, trzech dób.

Opinia Prezesa dla portalu horecatrends.pl nt. pomocy rządowej dla branży

Jak informuje Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy, spośród badanej grupy średnio 77,5% skorzystała z tarcz PFR, z czego 85% z tarczy 1.0 a 70% z tarczy 2.0. Z tarczy 2.0 PFR skorzystało o 15% mniej respondentów. Pomoc rządowa nie zaspokoiła ponad 83 % przedstawicieli branży.

Informacja nt.  spotkania w Najwyższej Izbie Kontroli

Prezes Polskiej Izby Hotelarzy Marek Łuczyński, podczas spotkania w Najwyższej Izbie Kontroli przedstawił prezentację, obrazującą stan branży hotelarskiej. Prezentacja została oparta na wynikach ankiety przeprowadzonej przez PIH, na próbie 79 respondentów (właściciele, osoby zarządzające hotelami oraz restauracjami), które nie napawają optymizmem.

Opinia Prezesa PIH dla portalu money.pl w sprawie sytuacji w branży

Bon turystyczny pomaga branży hotelarskiej? - Ciężko ocenić jego pozytywne efekty. Zaistniał w zeszłym roku, ale na krótko. (...). Jest też część osób, która nie wykorzystała bonu, natomiast uważam, że już teraz powinna być decyzja o odnowieniu tego bonu po marcu 2022 roku. - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy.

Opinia Prezesa PIH dla portalu money.pl w sprawie otwarcia hoteli

Premier Morawiecki ogłosił w środę, że hotele przy 50 proc. obłożeniu miejsc będą mogły przyjmować gości od 8 maja. Co ważne, restauracje, strefy wellness, SPA i baseny mają być niedostępne dla gości. - To tragiczna wiadomość dla hoteli pobytowych, które przyciągają swoich gości właśnie tymi atrakcjami - mówi money.pl Marek Łuczyński, prezes PIH.

Wywiad z Prezesem PIH w Radiu TOK FM

"Usługi paramedyczne" to pomysł hotelarzy na majówkę. Zakazów się nie przestraszyli i czekają na gości. Hotelarze zapowiadają, że mimo obowiązujących obostrzeń będą przyjmować gości w czasie zbliżającej się majówki. Szykują rozwiązanie, które ma uchronić ich przed karami. Tłumaczą, że muszą zacząć zarabiać, żeby uniknąć bankructwa.

Wywiad z Prezesem PIH opublikowany w portalu waszaturystyka.pl

Celem inicjatywy “Otwieramy na majówkę” jest poprawa stanu zdrowia Polaków. Izba zamierza ten cel osiągnąć przez „masowe przebranżowienie” obiektów noclegowych na miejsca korzystania z usług “para-medycznych” i leczniczych. Hotele można otworzyć jeszcze przed majówką.

Wywiad z Prezesem PIH opublikowany w portalu gazeta.pl

Pomożemy hotelarzom w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem otworzyć się na długi weekend majowy. Wiele obiektów świadczy usługi jako podmioty lecznicze, co jest aktualnie dozwolone. W taki sposób przedstawiciele branży hotelarskiej tłumaczą, dlaczego pojawia się coraz więcej ofert dla konsumentów. Branża chce ruszyć jeszcze w majówkę.

Polska Izba Hotelarzy przyłącza się do akcji #moneypomaga

W Wielkiej Brytanii branża HoReCa przygotowuje się do znoszenia obostrzeń. Przedstawiciele jednej z najmocniej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 branży również w Polsce powinni już teraz odpowiednio zaadaptować się do bieżącej sytuacji na rynku. Dlatego Polska Izba Hotelarzy przyłącza się do akcji #moneypomaga.

Dołącz do Polskiej Izby Hotelarzy

Statut Izby i informacja dla Kandydatów do Izby

Zapraszamy do przestudiowania treści Statutu PIH oraz informacji dla Kandydatów do Izby.
Czym jest nas więcej tym lepiej możemy wspierać naszą branżę.

© Copyright 2022 Polska Izba Hotelarzy

Created with Mobirise ‌

Free Web Site Design Software